КултураРегиона

Хамид Имамски – водещ в „Гласът на Родопите“, отпразнува рожден ден в „тесен“ кръг

Водещият на предаването „Гласът на Родопите“ по Фен Фолк ТВ Хамид Имамски отпразнува своя рожден ден в родното си село Триград. Тържеството бе организирано, както казва той, в „тесен“ кръг – само 50 души, колкото побира ресторантът на един от големите хотели там.

Тържеството, в което бяха изпълнени със сърце и душа десетки народни песни от Родопите, продължи до малките часове на нощта в събота срещу неделя и нито една не бе повторена.

Изпълнителят, уникален с това, че от години съвестно и старателно издирва стари и почти забравени фолклорни песни – разучава ги с текстовете и ритъма им, за да ги предаде на ценителите, бе в страхотно настроение. То бе споделено от всички негови гости, които играха неуморно български хора часове наред.

Скъпи гости на личния му празник бяха собствениците на Фен Фолк ТВ Ненчо и Виктор Касъмови. Това е телевизията, в която Хамид Имамски пее от октомври 2019 г. Певецът е водещ в набиращото висок рейтинг предаване „Гласът на Родопите“ от 2020-та, като третият му сезон предстои да стартира от 16-ти октомври.

Той изненада гостите си с няколко песни, които не са били изпълнявани пред публика до днес, като обеща, че те скоро ще бъдат излъчени във фолклорната телевизия. Сподели също, че екипът на предаването готви още по-интересни не само телевизионни предавания, но и концертни изяви извън синия екран.

Редом до него през цялото време бяха музикантите от екипа му в предаването: Тошко Колев – саксофон, Слави Пашов – гайда, Севдалин Пашов – клавир.

Изключително въздействащи, с взаимно допълващи се гласове, бяха изпълненията на Хамид Имамски заедно с Атанас Милев – директор на гимназията в маданското село Върбина, и Павел Бодуков – преподавател в нея.

Затрогващ бе и дуетът им с народния певец Борислав Дуганов, с когото демонстрираха умения в пеенето на трудния неделински двуглас, без никакъв музикален съпровод. 

На всички свои приятели Хамид благодари за чудесните пожелания и за това, че разбират какво прави и защо, че имат усет, чувство и влечение към истинския, автентичен, съхранен от съкровищницата на народното творение фолклор.

error: Защитено Съдържание!